Jesteś tutaj: HomeBibliotekaBiblioteka Zaprasza

Biblioteka Zaprasza

Opublikowano w Biblioteka
04 wrzesień 2017
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W naszej szkole znajduje się biblioteka, która służy wszystkim uczniom, młodzieży, nauczycielom, innym pracownikom szkoły i rodzicom. W bibliotece każdy znajdzie coś „dobrego” dla siebie: lektury podstawowe i uzupełniające, literaturę popularno-naukową, beletrystykę. W kąciku czytelni zgromadzony został księgozbiór podręczny. Są to encyklopedie, słowniki, poradniki, albumy, atlasy, a także książki naukowe. Uczniowie mogą z nich korzystać na miejscu.


Warto czytać książki…. bo na zakończenie roku szkolnego podsumowywane jest czytelnictwo w klasach młodszych i starszych. Najlepsi czytelnicy otrzymują nagrody książkowe i dyplomy.

Godziny otwarcia biblioteki
rok szkolny 2017/2018Poniedziałek 8:30- 9:30
Wtorek 7:45 - 8:30 i 10:20- 10:35
Środa 9:35– 10:35
Czwartek 10:20 – 11:20
Piątek 10:20– 10:35 i 12:15– 13:00


W bibliotece obowiązuje czytelników regulamin.


REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

I. ZADANIA BIBLIOTEKI

Biblioteka szkolna jest:
interdyscyplinarną pracownią szkolną, w której uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez bibliotekarza i indywidualnie pracują nad zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy;środkiem informacji dla uczniów i nauczycieli.

Biblioteka uczestniczy w pełnieniu podstawowych funkcji wobec uczniów:
kształcąco-wychowawczej, opiekuńczo-wychowawczej i kulturalnej.

biblioteka służy nauczycielom w codziennej pracy dydaktyczno-
wychowawczej, wspiera ich dokształcanie, doskonalenie zawodowe i pracę twórczą.

II. ORGANIZACJA BIBLIOTEKI

Nadzór- bezpośredni nadzór nad biblioteką pełni dyrektor szkoły, który:
zapewnia pomieszczenie i jego wyposażenie, warunkując prawidłową pracę biblioteki, bezpieczeństwo i nienaruszalność mienia;i kontroluje współprace grona pedagogicznego z biblioteką w tworzeniu systemu edukacji czytelniczej;ądza skontrum zbiorów biblioteki, odpowiada za ich protokolarne przekazanie przy zmianie bibliotekarza;porozumieniu z bibliotekarzem ustala tryb postępowania zapewniający zwrot wypożyczonych zbiorów i przestrzega jego wykonania.

Pracownicy biblioteki
pracownicy biblioteki odpowiadają za stan i wykorzystanie zbiorów biblioteki;obowiązki pracowników biblioteki określa pkt. III regulaminu.

Zbiory – biblioteka gromadzi następujące materiały:
programy szkolne dla nauczycieli;podstawowe i uzupełniające; książki pomocnicze;ę popularno- naukową;albumowe;ę pozalekturową.

Finansowanie wydatków
wydatki biblioteki pokrywane są z budżetu szkoły, działalność biblioteki może być dotowana przez Radę Rodziców lub innych ofiarodawców.

Czas pracy biblioteki
biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie przerw śródlekcyjnych;udostępniania zostaje odpowiednio skrócony w czasie przeprowadzania skontrum;pracy biblioteki zostają umieszczone w miejscu ogólnodostępnym dla uczniów i nauczycieli.

III. ZADANIA I OBOWIĄZKI NAUCZYCIELA-BIBLIOTEKARZA

Praca pedagogiczna: nauczyciel bibliotekarz jest zobowiązany:
udostępniać zbiory;ć porad w doborze lektury zależnie od potrzeb i wieku czytelników; współorganizować pracę zespołu uczniów współpracującego z biblioteką;ć rozmowy z uczniami na temat przeczytanych książek;ć zajęcia z przysposobienia czytelniczego;

Praca organizacyjno-techniczna: nauczyciel-bibliotekarz jest zobowiązany:
prowadzić ewidencję zbiorów;ć dokumentację pracy biblioteki, statystykę śródsemestralną i końcoworoczną się o właściwą organizację, wyposażenie i dostępność zbiorów.

IV. PRAWA I OBOWIĄZKI CZYTELNIKÓW


Z biblioteki mogą korzystać:
Uczniowie na podstawie zapisu w dzienniku lekcyjnym;pracownicy szkoły uczniowie szkoły.
Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.korzystający z biblioteki są zobowiązani do dbałości o wypożyczone zbiory.przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany zwrócić taką samą pozycję, albo inną, wskazaną przez nauczyciela.wypożyczone materiały powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.biorącym udział w pracy biblioteki mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Pogoda

Cloudy

-1°C

Jasień

Cloudy

Humidity: 93%

Wind: 11.27 km/h

  • 14 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

  • 15 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

Nasza Galeria

NADCHDZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 15

Wczoraj 71

W tym tygodniu 238

W tym miesiącu 578

Ogółem 69149