Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaSpotkaniaSpotkanie z Policjantem

Spotkanie z Policjantem

Opublikowano w Spotkania
13 październik 2017
Oceń ten artykuł
(1 głos)

13 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Andrzejem Sywanyczem - policjantem Komendy  Policji w Czarnej Dąbrówce. Spotkanie zostało  podzielone na bloki: dla klas I-III, IV-VII.

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

Ponadto funkcjonariusz podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pogadanka miała na celu również przestrzec dzieci przed kontaktami z nieznajomymi. Policjant omówił z dziećmi sposoby unikania i reagowania na zaczepki nieznajomych osób.

Pogadanka miała tez inny ważny cel - zapobieganie konfliktom klasowym, które coraz częściej zdarzają się wśród dzieci. Klasy starsze rozmawiały z funkcjonariuszem policji o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz o zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jakie mają prawa i obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz postawy jakie powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo.

Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, że należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, że  nie należy przyjmować niczego od osób obcych oraz o tym, gdzie należy zwrócić się o pomoc w razie, gdyby taka sytuacja miała miejsce.

Takie spotkanie na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych wychowanków oraz wytworzy naturalny odruch obronny w zakresie unikania zagrożeń. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta: kamizelkę kuloodporną, kajdanki, pałkę policyjną. Niewątpliwie największą frajdę uczniom klas I -III sprawiło odkrywanie sekretów radiowozu, którym przyjechał nasz gość.

Dziękujemy Panu Andrzejowi za zaangażowanie i poświęcony nam czas!

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 90

W tym tygodniu 96

W tym miesiącu 860

Ogółem 72452