Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaUroczystościDzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Opublikowano w Uroczystości
12 październik 2017
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dnia 12.10.2017r. w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Jasieniu przyjęto pierwszoklasistów oraz obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się  o godz.11.00 Mszą Św. w intencji wszystkich pracowników i uczniów szkoły, także tych, którzy już odeszli. W szkole apel rozpoczął się przedstawieniem w wykonaniu  uczniów  kl. VI i VII pod kierunkiem P. K. Hering i P. D. Finster. Uczniowie zaprezentowali scenki ukazujące przeżycia i emocje uczennicy, której przyśniło się, że została nauczycielką. Następnie zadedykowali nauczycielom i pracownikom koncert życzeń. Znalazły się w nim piękne słowa, charakterystyczne - własnoręcznie wykonane, gigantycznych rozmiarów upominki oraz starannie dobrane przyśpiewki dla każdego. Tradycyjne 100 lat uczniowie wykonali na fletach i wręczyli wszystkim laurki z życzeniami.

Uczniowie kl. I pod okiem swojej wychowawczyni P. A.Cierzan przygotowali program artystyczny , w którym zaprezentowali swoje zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne. Z uśmiechem wypili napój mądrości, rozwiązywali zagadki. Społeczność szkolna zgodnie stwierdziła, że mogą  zostać przyjęci do  braci uczniowskiej. Po uroczystym ślubowaniu  P. Dyrektor  D. Toporek  dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, niespodzianki i upominki  od rodziców, starszych kolegów, od Wójta Gminy Czarna Dąbrówka P. J. Klasy, od P. J. Wilma.

Po występach uczniów głos zabrała p. Dyrektor, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za  pracę i zaangażowanie w życie szkoły, a emerytom złożyła życzenia długich lat w zdrowiu i pomyślności.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców i rodziców uczniów kl.I.

Bardzo nam miło, że byli pracownicy naszej szkoły zawsze chętnie obecnością odpowiadają na nasze zaproszenia. Cieszymy się, że jesteście z nami w czasie ważnych wydarzeń i zapraszamy na kolejne uroczystości.

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Pogoda

Mostly Cloudy

13°C

Jasień

Mostly Cloudy

Humidity: 69%

Wind: 35.40 km/h

  • 22 Sep 2018

    Rain 13°C 8°C

  • 23 Sep 2018

    Mostly Cloudy 12°C 7°C

Nasza Galeria

NADCHDZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 12

Wczoraj 30

W tym tygodniu 162

W tym miesiącu 703

Ogółem 65532