Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaUroczystościDzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Opublikowano w Uroczystości
12 październik 2017
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dnia 12.10.2017r. w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Jasieniu przyjęto pierwszoklasistów oraz obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się  o godz.11.00 Mszą Św. w intencji wszystkich pracowników i uczniów szkoły, także tych, którzy już odeszli. W szkole apel rozpoczął się przedstawieniem w wykonaniu  uczniów  kl. VI i VII pod kierunkiem P. K. Hering i P. D. Finster. Uczniowie zaprezentowali scenki ukazujące przeżycia i emocje uczennicy, której przyśniło się, że została nauczycielką. Następnie zadedykowali nauczycielom i pracownikom koncert życzeń. Znalazły się w nim piękne słowa, charakterystyczne - własnoręcznie wykonane, gigantycznych rozmiarów upominki oraz starannie dobrane przyśpiewki dla każdego. Tradycyjne 100 lat uczniowie wykonali na fletach i wręczyli wszystkim laurki z życzeniami.

Uczniowie kl. I pod okiem swojej wychowawczyni P. A.Cierzan przygotowali program artystyczny , w którym zaprezentowali swoje zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne. Z uśmiechem wypili napój mądrości, rozwiązywali zagadki. Społeczność szkolna zgodnie stwierdziła, że mogą  zostać przyjęci do  braci uczniowskiej. Po uroczystym ślubowaniu  P. Dyrektor  D. Toporek  dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, niespodzianki i upominki  od rodziców, starszych kolegów, od Wójta Gminy Czarna Dąbrówka P. J. Klasy, od P. J. Wilma.

Po występach uczniów głos zabrała p. Dyrektor, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za  pracę i zaangażowanie w życie szkoły, a emerytom złożyła życzenia długich lat w zdrowiu i pomyślności.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców i rodziców uczniów kl.I.

Bardzo nam miło, że byli pracownicy naszej szkoły zawsze chętnie obecnością odpowiadają na nasze zaproszenia. Cieszymy się, że jesteście z nami w czasie ważnych wydarzeń i zapraszamy na kolejne uroczystości.

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Pogoda

Cloudy

-1°C

Jasień

Cloudy

Humidity: 94%

Wind: 9.66 km/h

  • 14 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

  • 15 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

Nasza Galeria

NADCHDZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 13

Wczoraj 71

W tym tygodniu 236

W tym miesiącu 576

Ogółem 69147