Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaUroczystościWieczornica Wszystkich Świętych

Wieczornica Wszystkich Świętych

Opublikowano w Uroczystości
30 październik 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałkowy wieczór  30 października 2017 roku w sali WDK w Jasieniu odbyła się wieczornica z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.

,,W darze pamięci, tym co śmierć już przekroczyli”- to myśl przewodnia wieczornicy przygotowanej przez uczniów SP w Jasieniu pod kierunkiem Pani Moniki Kotłowskiej i Pani Agnieszki Horbacz.

Jak co roku publiczność nie zawiodła, a swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, dziadkowie, nauczyciele,  osoby samotne, absolwenci i  przyjaciele naszej szkoły. Obecni byli zaproszeni goście wójt gminy Pan  Jan Klasa, ks. Mariusz Łącki, skarbnik gminy Pan Marcin Marszałkowski, radny powiatowy Pan  Zbigniew Kosiński, dyrektor SP w Jasieniu  Pani Danuta Toporek, kierownik WDK  Pani Jolanta  Wilma, radny Pan Jarosław Cichosz oraz fotograf  Pan Jan Stolc.

Uczniowie  otworzyli  nam bramy nieba i pokazali  świętych m.in. św. Piotra, św. Maksymiliana Kolbe, św. Hiacyntę i  św. Stanisław Kostkę. Uświadomili  nam , że święci to nie ludzie nadzwyczajni lub niezwyczajni, żyjący gdzieś daleko w odległych krajach lub zamierzchłych czasach, ale świętość  jest  wypełnianiem codzienności małymi cegiełkami dobra,  z których zbudujemy dom swojej wieczności.

Dalszą część spotkania wypełnił czas refleksji i zadumy, poprzez  montaż słowno – muzyczny  można było zatrzymać się na chwilę, zastanowić  nad  sensem życia, przemijaniem i poczuć raz jeszcze bliskość naszych zmarłych.

Wieczór zakończył się wspólną rozmową przy kawie i ciastku.

 

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Pogoda

Cloudy

-1°C

Jasień

Cloudy

Humidity: 94%

Wind: 9.66 km/h

  • 14 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

  • 15 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

Nasza Galeria

NADCHDZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 13

Wczoraj 71

W tym tygodniu 236

W tym miesiącu 576

Ogółem 69147