Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaUroczystości99 LAT WOLNOŚCI POLSKI

99 LAT WOLNOŚCI POLSKI

Opublikowano w Uroczystości
10 listopad 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 10 listopada uroczystym apelem uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas VI i VII przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym ukazali długą drogę Polaków do wolności.

Zaprosili młodsze koleżanki i kolegów w podróż do przeszłości. Rozpoczęli od stacji Niewola, w której przybliżyli wydarzenia związane z rozbiorami, działaczami Sejmu Czteroletniego i dążeniami Polaków do obrony Polski przed upadkiem.

Przy stacji Powstania powiedzieli o zrywach narodowych Polaków, którzy próbowali powstrzymać zaborców przed całkowitym rozgrabieniem Ojczyzny, a stacja II wojna światowa ukazała bliski koniec niewoli i nadzieję na upragnioną wolność po 123 latach zaborów. Przy stacji Wolność znalazły się słowa radości i wdzięczności dla tych, którzy nie szczędzili zdrowia i życia, aby Polska była Polską.

Informacje historyczne  przeplatane poezją i tematycznymi piosenkami pozwoliły nawet najmłodszym uczniom choć trochę zrozumieć, na czym polegało dążenie do wolności i jak ważne jest, by nie zapominać o Polakach, którzy przyczynili się do tego, że mamy Ojczyznę wolną i niepodległą.

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Pogoda

Cloudy

-4°C

Jasień

Cloudy

Humidity: 79%

Wind: 11.27 km/h

  • 20 Mar 2018

    Mostly Cloudy 1°C -4°C

  • 21 Mar 2018

    Mostly Cloudy 3°C -4°C

Nasza Galeria

NADCHDZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 146

W tym tygodniu 149

W tym miesiącu 832

Ogółem 58268