Jesteś tutaj: HomeO NasNasze PodróżeWycieczka do Gdyni

Wycieczka do Gdyni

Opublikowano w Nasze Podróże
27 wrzesień 2017
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 27. 09. 2017r. wszyscy uczniowie uczący się języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie okrętu „Błyskawica” z przewodnikiem. Następnie uczniowie wzięli  udział projekcie „Kaszuby na fali” realizowanym przez Akwarium Gdyńskie.

Dzieci zapoznały się z życiem zwierząt i roślin żyjących  nad Bałtykiem. Podczas lekcji laboratoryjnej miały okazję do pracy z mikroskopem  obserwując budowę krewetki i małej ryby. Warsztaty prowadzone były w języku kaszubskim, co dla naszych uczniów było dodatkowym ćwiczeniem sprawności językowej.

W drugiej części zajęć uczniowie mieli kontakt z przedstawicielami fauny Morza Bałtyckiego z wykorzystaniem  prezentacji multimedialnej przedstawiającej charakterystyczne cechy Morza Bałtyckiego.

Na zakończenie warsztatów każdy rozwiązał test utrwalający poznaną wiedzę. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzania całego Akwarium Gdyńskiego.

Po pysznym obiedzie pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie wrócili do domu. 

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 21

W tym tygodniu 40

W tym miesiącu 567

Ogółem 71340