Jesteś tutaj: HomeAktualnościWitaminki, witaminki!

Witaminki, witaminki!

Opublikowano w Aktualności
01 marzec 2021
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na zajęciach z cyklu „Rondelkolandia” uczniowie klasy 1 uczą się samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki. Takie zainteresowania kulinarne mają duże znaczenie dla rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym, chociażby ze względu na ich aspekt poznawczy i zabarwienie emocjonalne, mają też wpływ na zachowanie. Uczą zasad zdrowego odżywiania i dokonywania właściwych wyborów w codziennej diecie.

W poniedziałek -  1 marca, w klasie 1 było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Uczniowie na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszne, witaminowe sałatki owocowe oraz ozdabiali owocami szklanki na soki.

Dzieci przyniosły z domów różne owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, cytryny, a także marchewka i zielona pietruszka. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie obierały owoce i kroiły je, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.   

Następnie uczniowie ozdabiali owocami szklanki na napoje. Pomysły były różne. Z tak pięknie udekorowanych szklanek sok zdecydowanie lepiej smakuje!

 

Wychowawca:  Aneta Cierzan

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 34

Wczoraj 40

W tym tygodniu 114

W tym miesiącu 760

Ogółem 97289