Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaKonkursyKonkurs - Wzmacniam organizm, coś dla ciała i ducha, czyli jak odzyskać energię

Konkurs - Wzmacniam organizm, coś dla ciała i ducha, czyli jak odzyskać energię

Opublikowano w Konkursy
14 maj 2020
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szkoła Podstawowa w Jasieniu zaprasza do udziału w  konkursie szkolnym pn.  „Wzmacniam organizm, coś dla ciała i ducha, czyli jak odzyskać energię”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas  I-III -  plastyczny oraz klasy IV-VI ( plastyczno-techniczny, VII-VIII - filmik , wiersz , piosenka) .

 

Regulamin szkolnego konkursy

  „Wzmacniam organizm, coś dla ciała i ducha, czyli jak odzyskać energię”

 

Założenia ogólne

§ 1

1. Organizatorami Konkursu profilaktycznego o prawidłowym podejściu do zdrowia pt.„Wzmacniam organizm,  coś dla ciała i ducha, czyli jak odzyskać energię”, zwanego dalej konkursem szkolnym – jest Szkoła  Podstawowa w Jasieniu.

2.Konkurs jest wydarzeniem szkolnym skierowanym do uczniów klas  I-III plastyczny, IV-VI( plastyczno-techniczny, VII-VIII - filmik , wiersz , piosenka) .

4.Udział w konkursie jest dobrowolny.

5.Konkurs jest konkursem profilaktycznym, wynikającym z działań zawartych w programie wychowawczo -profilaktycznym naszej szkoły oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej w ramach lekcji W-F, poszerzonym o treści pozaprogramowe.

 

Cele, zakres i tematyka konkursu

§ 2

1.Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej oraz sposobów na podniesienie energii do działania.

2.Cele Konkursu obejmują:

a)zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka;

b)pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych;

c)wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu sposobów podnoszenia poziomu pobudzenia, odczuwania radości np; poprzez aktywność fizyczną, śpiew czy śmiech,

d)rozwijanie zainteresowań młodzieży tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie u niej prozdrowotnych postaw i zachowań;

e)propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym;

f)umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących żywności, żywienia i zdrowego stylu życia.

 

Struktura organizacyjna

§ 3

1.Pracami organizacyjnymi i merytorycznymi związanymi z przeprowadzeniem konkursu kierują wybrani przez Dyrektora placówki, nauczyciele.

                                             

Zgłoszenie do udziału w konkursie

§ 4

  1. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie przez uczniów jest wysłanie zdjęcia/ filmu z wykonanej pracy na adres mail szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w  nieprzekraczalnym terminie do 22.05.2020r.
  2. Uczniowie klas I-III , przygotowują prace plastyczną , na której zaprezentują znany przez siebie sposób pozytywnego wzmacniania organizmu poprzez np. uprawianie sportu, czy zdrowe jedzenie czy może coś dla ducha -muzycznie.
  3. Uczniowie klas IV – VI w ramach działań twórczych zaprezentują swój pomysł na realizację tematu konkursowego wyrażając go na rysunku/ plakacie / projekcie.
  4. Uczniowie klas VII I VIII mogą temat zrealizować poprzez wykazanie się talentem kulinarnym, muzycznym, czy sportowym. Zadanie polega na zaprezentowaniu krótkiej piosenki, wiersza, nagrania filmu z przygotowywania zdrowego posiłku czy zestawu ćwiczeń lub śpiewu.

 

Przebieg Konkursu

§ 5.

  1. Konkurs przeprowadzany jest w tylko na  I etapie: - szkolnym,
  2. Komisja konkursowa, w terminie trzech dni roboczych powiadomi laureatów o zwycięstwie.
  3. Termin nadsyłania prac do 22 maja 2020r. Wersja elektroniczną na adres mailowy szkoły.
  4. Organizator konkursu poinformuje szczęśliwych uczestników o zwycięstwie i umówi się na przekazanie nagrody.

 

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 24

W tym tygodniu 129

W tym miesiącu 129

Ogółem 95455