Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaSpotkaniaSpotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Opublikowano w Spotkania
10 kwiecień 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w spotkaniu z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci. Podczas spotkania, które odbyło się 10 kwietnia w bibliotece wiejskiej, dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku.

Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników, a dopowiadane przez nich głośno rymy oraz odgadywanie zagadek – nagradzane były naklejkami i zakładkami.

Ciekawą nagrodą były też na bieżąco układane prze pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu wśród  uczestników spotkania.

Pisarz ma dar łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafi świetnie skupić ich uwagę oraz włączyć do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, a wszystko to
z ogromnym poczuciem humoru. Na zakończenie trzy uczennice, które zdobyły największą ilość naklejek i zakładek otrzymały nagrodę w postaci książki autorstwa pana Drabika.

Wiesław Drabik- właściciel kotki Frotki i autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilgai Pascal, Martel i Grafix. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, ponoć chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom zbytnio się nie nudzą. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał  Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: "Zostań Mistrzem" opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców, którzy w tych bajkach wystepują pod postaciami sympatycznych zwierzątek.

Od wielu lat autor spotyka się z czytelnikami na targach książki oraz podczas spotkań autorskich w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

 

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 34

Wczoraj 40

W tym tygodniu 114

W tym miesiącu 760

Ogółem 97289