Jesteś tutaj: HomeNasza SzkołaSpotkaniaSpotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Opublikowano w Spotkania
24 wrzesień 2019
Oceń ten artykuł
(1 głos)

24 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza policji w Czarnej Dąbrówce  sierż. sztab. Bartłomieja Żwirka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV.

Pan Policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem.

Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Na zakończenie nasz dzielnicowy rozmawiał z uczestnikami o bezpiecznych zachowaniach w szkole, przypomniał o zasadach i regulaminie, jaki obowiązuje na jej terenie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań oraz wykazywali się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa. Na końcu spotkania czekała ich miła niespodzianka w postaci elementów odblaskowych  oraz magnesów z numerami alarmowymi.

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Podróże

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 14

Wczoraj 44

W tym tygodniu 171

W tym miesiącu 1268

Ogółem 102128