Jesteś tutaj: HomeO NasNasze PodróżeWycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

Opublikowano w Nasze Podróże
20 marzec 2019
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 20.03. 2019r. uczniowie uczący się języka  kaszubskiego  wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę Gdańska. Pierwszym celem wyprawy było zwiedzanie  Muzeum Archeologicznego w Gdańsku-  Grodziska w Sopocie. Wczesnośredniowieczne grodzisko stanowi najstarszy i jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Pod okiem przewodnika  zobaczyliśmy pozostałości po obronnej osadzie.

Wspaniałe rekonstrukcje idealnie odwzorowują starą bramę, chaty czy ogrodzenie wzniesione z drewnianych pali nazywane palisadą.  Ciekawostką jest, że wszystkie rekonstrukcje znajdują się dokładnie w tym samym miejscu, w którym niegdyś odnaleziono autentyczne elementy grodziska. Dodatkową atrakcją dla uczniów  były gry i zabawy m.in. strzelanie z łuku, przeciąganie liny oraz ognisko z kiełbaskami.  Zobaczyliśmy  również ekspozycję  czasową dotyczącą pradawnych miejsc i przedmiotów.

Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd na mecz koszykarzy Trefla Sopot z Stelmetem Zielona Góra w ERGO ARENIE.W ramach wspólnej inicjatywy „Aktywne Kaszuby” Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze zorganizowały konkurs plastyczny dla dzieci uczących się języka kaszubskiego. Jego przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej pt. „Kaszuby, tradycja, przyroda w twórczości Jana Trepczyka”. Nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie, dzięki czemu, w ramach nagrody uczestniczyli w tak emocjonującym meczu. Wspierana naszym dopingiem sopocka drużyna niestety przegrała.

Mimo późnej pory, zabawa była wspaniała!

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

 

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 20

Wczoraj 26

W tym tygodniu 230

W tym miesiącu 506

Ogółem 98094