Jesteś tutaj: HomeO NasOdział PrzedszkolnyPodzielić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy?… Wigilia w Zerówce

Podzielić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy?… Wigilia w Zerówce

Opublikowano w Oddział Przedszkolny
22 grudzień 2020
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

22 grudnia 2020 r. zorganizowaliśmy w naszej grupie Muchomorów spotkanie wigilijne. Przypomnieliśmy polską tradycję obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, nazwy znanych wigilijnych potraw, a także sposób składania życzeń rodzinie, krewnym i znajomym.

Dzieci wykonały i ozdobiły kartki świąteczne, następnie razem ustaliliśmy czego chcielibyśmy życzyć naszym najbliższym. Później wspólnie przygotowaliśmy wigilijny stół, na którym nie zabrakło białego obrusa z siankiem oraz pierniczków i mandarynek. 

Muchomorki nauczyły się prawidłowo układać sztućce przy talerzyku czy przystrajać stół serwetkami i innymi ozdobami aby wyglądał naprawdę świątecznie.

Przedszkolaki poznały trzy historie związane z tym pięknym grudniowym świętem: dlaczego w grocie betlejemskiej znalazł się wół i osiołek, dlaczego stroimy akurat drzewko świerkowe w naszych domach i jak to z Bożym Narodzeniem było...Kiedy ogólnie wszyscy złożyliśmy sobie najlepsze życzenia i zjedliśmy po kawałku opłatka, zasiedliśmy do naszego wigilijnego stołu aby częstować się przygotowanymi przez rodziców smakołykami.

Przy blasku choinki, świecy w stroiku oraz przy wspólnym śpiewie kolęd poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było przyjemnie, ciepło i tak rodzinnie...

 

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 17

Wczoraj 40

W tym tygodniu 137

W tym miesiącu 783

Ogółem 97312