Jesteś tutaj: HomeProjektyMagiczna Przygoda

Magiczna Przygoda

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Magiczna przygoda na bezludnej wyspie"

 

"Mały Odkrywca"

W maju 2012 roku rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne "MAŁY ODKRYWCA - MAGICZNA PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE". Projekt skierowany został do najmłodszych uczniów: 5- i 6-latków, które dzięki wsparciu i aprobacie rodziców wzięły w nim liczny i chętny udział. Celem zajęć projektowych była nauka czytania poprzez twórcze działanie dzieci oraz zabawę.

Realizacja programu "Bezludnej wyspy" podzielona została na dwa cykle: pierwszy - trwający od początku maja do końca czerwca 2012 r. oraz drugi - odbywający się od września do grudnia 2012r. Oba cykle obejmowały po 26 godzin zajęć.

Spotkania projektowe okazały się bardzo ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i trenera, czyli osoby prowadzącej zajęcia. Duża aktywność wszystkich uczestników, spontaniczne reakcje grupy, a także niecodzienne pomysły przedszkolaków sprawiały, że wszyscy świetnie się bawili. Jednocześnie każde z dzieci zdobywało wiedzę, bogaciło się o nowe doświadczenia oraz poznawało podstawowe słownictwo zawarte w przygotowanych książeczkach do nauki czytania. Zajęcia te niezwykle rozwijały koncentrację i pamięć każdego z uczestników, a przede wszystkim pobudzały wyobraźnię i kreatywność, kiedy trzeba było pokonać potwora pilnującego skarbu, zbudować szałas, wykonać taniec czterech żywiołów czy rozwiązać nietypowe zadania tajemniczego ducha wyspy. Zaangażowanie intelektualne i emocjonalne dzieci sprawiło, że podczas odbywających się systematycznie spotkań nie zabrakło śmiechu, radości, czasami też strachu, niepokoju, wielkiej ciekawości typu "co będzie dalej...", ducha tajemniczości i zaskoczenia, zwłaszcza po wykonaniu niektórych eksperymentów.

Przedszkolaki z dużym entuzjazmem odkrywały "magiczny świat", a wszystko rozpoczęło sie od bezludnej wyspy do której trafiają mali podróżnicy. Tam znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni do miejsc, w których okazują sie zdobywcami oraz wielkimi odkrywcami...

Jak było podczas zajęć przekonajcie sie sami, oglądając zdjęcia z naszymi małymi "podróżnikami" :)

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Podróże

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 14

Wczoraj 44

W tym tygodniu 171

W tym miesiącu 1268

Ogółem 102128