Jesteś tutaj: HomeProjektyProfilaktyka Zdrowotna

Profilaktyka Zdrowotna

ŻEBY BYŁO KOLOROWO, JEŚĆ MUSIMY ZDROWO

to jedno z wielu haseł wypracowanych przez uczniów biorących udział w niezwykłych warsztatach propagujących zdrowy styl życia, prowadzonych w imieniu Gminy Czarna Dąbrówka przez Kaszubskie Stowarzyszenie Ekologiczne.
Na przełomie maja i czerwca w pięciu szkołach na terenie gminy Czarna Dąbrówka, ponad 200 uczniów bierze udział w szkoleniach w zakresie profilaktyki zdrowotnej i diagnostyki.
A wszystko to z racji realizowanego projektu pn. "Przebudowa Ośrodka Zdrowia w Czarnej Dąbrówce wraz z modernizacją i zakup wyposażenia". Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013.
Uczniowie rozprawiają o ważności w życiu tematów: Odżywianie - Używki, Ruch - Sen, Przyjazne-Negatywne nastawienie w życiu. Warsztaty prowadzone są w bardzo ciekawy sposób, młodzież uczestniczy w grach i zabawach, wymyśla i układa hasła związane z tematyką zajęć, wykonuje kolorowe prace plastyczne, a nawet próbuje zdrowego pożywienia. Dzięki temu również integruje się z rówieśnikami i wymienia swoje poglądy na temat racjonalnego trybu życia.
Po warsztatach zdobyta wiedza i krzepki styl propagowany jest w domach, u przyjaciół i na podwórku. W ten łańcuszkowy sposób mieszkańcy Gminy Czarna Dąbrówka wspólnie zrealizują ciekawy projekt i poprawią swój styl życia, który stworzy możliwość dorastania i starzenia się w dobrym zdrowiu.


Weronika Kropidłowska
Kaszubskie Stowarzyszenie Ekologiczne

www.sudomie.eu

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Podróże

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 11

Wczoraj 44

W tym tygodniu 168

W tym miesiącu 1265

Ogółem 102125