Jestem sobie przedszkolakiem Patriotą i Polakiem Znam symbole kraju swego Losy i historię jego O niewoli i powstaniach Walkach, wojnach i zmaganiach
9 listopada w Nożynie odbyły się trzecie biegi z cyklu Grand Prix Czarnej Dąbrówki.
W ramach projektu „Orientuj się z Dzikiem” uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z orientacji w terenie, używania mapy i kompasu.
Listopad to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich.
Najmłodsi bardzo chętne wykonują prace plastyczne, wykorzystując do tego różne techniki. Tym razem wykonały "Wesołego jeżyka" farbkami.
Wspólnie siadamy do śniadania przygotowanego przez rodziców.
Na zajęciach języka kaszubskiego uczniowie wcielili się w rolę kucharzy. Uczniowie klasy VI z wcześniej przygotowanych składników przygotowali ciasto na całą stertę przepysznych gofrów.
Dzieci z Grupy "Jagódki" przykleiły na kartkę kolorowe liście. Następnie wykleiły jeżyka wysuszonymi igłami z sosny.
Przez pracę plastyczną zapamiętujemy bezpieczne miejsce na ulicy w którym możemy przejść na drugą stronę - Przejście dla pieszych.






