Accessibility Tools

Wycieczka do Mega Parku w Grudziądzu kl. I-III

  • Utworzono 06/06/2022

6 czerwca 2022r. młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Grudziądza.

Przygodę rozpoczęli od spaceru Nadwiślańskim Bulwarem wzdłuż brzegu Wisły, aby przekonać się jak  wielka  i potężna jest królowa naszych rzek.

Kolejnym etapem był Mega Park – najstarsze i największe Miasteczko Westernowe w Polsce. Tutaj czekały  dalsze atrakcje .Podróż zadaszonym pociągiem Kansas City Express II, wizyta w Kopalni Złota i na westernowym cmentarzu, widowisko z Lucky Lukiem i jego niesfornymi towarzyszami. Dzieci zwiedziły Park Jurajski z dinozaurami, które oddychały, poruszały  się i wydawały groźne dźwięki. Podziwiały Mega Owady i Świat  Morskich Stworzeń w skali 1:1, a w nim wieloryba grenlandzkiego w naturalnych rozmiarach. Odwiedziły Magiczną Krainę Bajek, Baśni i Legend, Asterixa i Obelixa w Domu Rzymskim, Flinstonów w Bedrok, spotkały bohaterów ulubionych bajek w swoich domkach. Bawiły się w Luna Parku. Tutaj zjadły smaczny obiad, kolację, śniadanie i spędziły noc.

Następnego dnia dokończyły zwiedzanie Mega Parku, a potem w towarzystwie sympatycznej p. Justyny poznały główne atrakcje turystyczne Grudziądza. Wdrapały się na Górę Zamkową z Wieżą Klimek, zobaczyły stare Spichlerze, bazylikę Św. Mikołaja, tramwaje, których trasa wiedzie przez Rynek. Na koniec zaliczyły wizytę w McDonald's.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Read 114 times
Share

Related items

Top
Używamy plików cookie, aby ulepszać naszą stronę internetową. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. More details…